امروز: 1 خرداد 1403
افتتاحیه و اختتامیه / آرای هیات داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
افتتاحیه و اختتامیه / مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
نقد و گفتگو / مصاحبه با سولاک مِلکه گالستیان؛ نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش «فاصله» از کشور ارمنستان
خبر و گزارش / در دومین روز از جشنواره شانزدهم 26 اثر نمایشی اجرا شد.
خبر و گزارش / پیام دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان درباره فاجعه غزه
نقد و گفتگو / نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
خبر و گزارش / استقبال از گروه های نمایش خیابانی کردستان عراق در پایانه مرزی باشماق
افتتاحیه و اختتامیه / کارناوال و مراسم افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
خبر و گزارش / معرفی داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان/ بخش های کودک و نوجوان، آیینی و سنتی، فراگیر (معلولین) و بین الملل
خبر و گزارش / معرفی داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان/ بخش های آزاد، دگرگونه های اجرایی و ویژه (ایثار)
2485 بازدید
بخش: فراخوان
تاریخ: 7 فروردین 1398

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاترخیابانی مریوان

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاترخیابانی مریوان
(تئاتر خیابانی ودیگرگونه های اجرایی)


برگزارکنندگان: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان کردستان، اداره کل هنرهای نمایشی ، انجمن هنــــرهای نمایشی ایران، انجمن هنرهای نمایشی کردستان، کانون تئاتر خیابانی
 موضوع جشنواره آزاد می باشد.

 محورهای مورد تاکید:
- وفاق و انسجام اجتماعی
- ترویج نشاط اجتماعی و روحیه امیدواری
- موضوعات شهروندی و معضلات شهری، محیط زیست، منابع طبیعی و ثروت‌های ملی (با تأکید برحفظ جنگل ها)
- ترویج هنر دینی و آموزش مفاهیم ارزشی و شناسایی استعدادها با تأکید بر زندگی و سیره پیامبر گرامی اسلام(ص)
- ترویج فرهنگ صلح و دوستی و احترام متقابل بین ملت‌ها
- آگاهی بخشی و دانش افزایی درباره آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد، بیکاری، طلاق وتلاش در پیشگیری از این آسیب ها
بخش‌های جشنواره:
الف) مسابقه ایران
آثار این بخش از میان نمایش‌های متقاضی با موضوع آزاد و با اولویت محورهای مورد تأکید جشنواره انتخاب می گردد.این بخش به صورت رقابتی برگزار می‌شود و سقف پذیرش نهایی آثار جهت شرکت در این بخش ازجشنواره 16 نمایش است
 آثار متقاضی این بخش می بایست تا پیش از این در هیچ جشنواره ای شرکت نکرده باشند.
 به آثار راه یافته به این بخش، حداقل ۰۰۰/۰۰۰/40 ریال و حداکثر ۰۰۰/۰۰۰/60 ریال کمک هزینه شرکت در جشنواره پرداخت خواهد شد.
 با هدف ترویج و تشویق اجرای عمومی نمایش‌های خیابانی، تنها آثاری می‌توانند در این بخش شرکت کنند که تا پیش از مهلت ارسال آثار، حداقل ۵ اجرای عمومی (به تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یا انجمن هنرهای نمایشی استان به همراه اسناد درج خبر اجرای عمومی در پرتال استانی ایران تئاتر برای آثار استانها و تاییدیه کانون تئاتر خیابانی برای آثار شهر تهران) داشته باشند.
ب) دیگر گونه های اجرایی
با گسترش دیگر گونه های اجرایی مانند تئاتر محیطی، تئاتر شورایی، تئاتر کاربردی و هنرهای اجرایی بینا رشته ای، جشنواره بین المللی مریوان به عنوان تخصصی ترین جشنواره تئاتر بیرونی، علاوه بر آثار خیابانی، پذیرای تعدادی از این گونه های اجرایی نیز خواهد بود. با این رویکرد، انتظار می رود هنرمندان این عرصه، شیوه های متنوع تری را تجربه کنند.
 هماهنگی واخذ موافقت برای بهره گیری از مکان ها و محیط های اجرایی مورد نظر، به عهده گروه اجرایی خواهد بود و دبیرخانه ی جشنواره تنها معرفی نامه های رسمی جهت ارتباط با مراجع مربوطه را صادر و به گروه ها ارائه خواهد کرد.
 سقف پذیرش اثر در این بخش 4 نمایش خواهد بود.
 به آثار راه یافته به این بخش، حداقل ۰۰۰/۰۰۰/40 ریال و حداکثر ۰۰۰/۰۰۰/60 ریال کمک هزینه شرکت در جشنواره پرداخت خواهد شد.
 آثار متقاضی حضور در این بخش میبایست صرفا برای اجرا در جشنواره ی چهاردهم تولید شده باشند.
ج) نمایش‌های آیینی و سنتی
آثار تولید شده بر اساس فرهنگ بومی و محلی، خرده فرهنگ‌ها، بازی‌های محلی، آیین و سنن اقوام مختلف کشورباشد. این بخش به صورت رقابتی برگزار می‌شود و بر اساس انتخاب هیـأت داوران در هر کدام از بخش‌های: ۱- تحقیــق و پژوهش آیین‌ها ۲-کارگردانی ۳- طراحی فضای نمایشی 4- موسیقـــی ،به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.
 آثار متقاضی این بخش می بایست تا پیش از این در هیچ جشنواره ای شرکت نکرده باشند.
 سقف پذیرش اثر در این بخش 5 نمایش و حداکثر تعداد نفرات هر گروه در این بخش ۱۲ نفر خواهد بود.
 به آثار راه یافته به این بخش حداقل ۰۰۰/۰۰۰/50 ریال و حداکثر ۰۰۰/۰۰۰/65 ریال کمک هزینه شرکت در جشنواره پرداخت خواهد شد.
د) مسابقه تئاتر ملل
ستاد برگزاری جشنواره برای این بخش آثاری از سایر کشورهای جهان را انتخاب و دعوت خواهد کرد. آثار تولید شده بر پایه شیوه‌های نوین تئاتر خیابانی که به مضامین انسانی همچون صلح و دوستی بین ملت‌ها و دفاع از ستمدیدگان بپردازد در اولویت انتخاب خواهد بود.این بخش به صورت رقابتی برگزار شده وگروه های نمایشی ایرانی هم می توانند آثار خود را جهت شرکت دراین بخش به دبیرخانه ارسال نمایند.ضمنا سقف پذیرش گروه های ایرانی برای این بخش 3 اثر خواهد بود.
 آثار گرو ههای ایرانی متقاضی در این بخش می بایست تا پیش از این در هیچ جشنواره ای شرکت نکرده باشند.
ه) تئاترکودک ونوجوان
با هدف حمایت از آثار هنر خلاق وتربیت نسل آینده و رشد وپرورش فرزندان ایران ، ستاد برگزاری جشنواره این بخش را برگزار خواهد کرد. نقش آموزشی وتربیتی در انتقال مضمون به مخاطب، اولویت انتخاب در این بخش است. در این بخش دبیرخانه جشنواره، پذیرای نمایش های تولید شده متقاضیان خواهد بود که ضروری است به صورت نسخه تصویری ارائه شود.همچنین به انتخاب هیأت داوران، جایزه ویژه ای به مبلغ 000/000/40 ریال به اثر برتر این بخش اهدا خواهد شد.
 سقف پذیرش اثر در این بخش3 نمایش خواهد بود.
 به آثار راه یافته به این بخش حداقل ۰۰۰/۰۰۰/30 ریال و حداکثر ۰۰۰/۰۰۰/40 ریال کمک هزینه شرکت در جشنواره پرداخت خواهد شد.
و) مهمان ( برگزیده جشنواره های سراسری تئاتر خیابانی)
ستاد برگزاری جشنواره در نظر دارد با هماهنگی دبیــــرخانه جشنواره های اداره کل هنرهای نمایشی و رایزنی با دبیران جشنواره های سراسری تئاتر خیابانی کشور، از میان آثار معرفی شده ، از 5 اثر برتر نمایش خیابانی، جهت حضوردرچهاردهمین جشنواره بین المللی تئاترخیابانی مریوان دعوت وبه اثر برتربه انتخاب هیأت داوران جایزه ای ویژه به مبلغ 000/000/40 ریال اهدا می شود و 2 اثربرتر به جشنواره بین المللی تئاترفجرمعرفی خواهند شد.
 به آثار حاضر در این بخش حداقل ۰۰۰/۰۰۰/30 ریال و حداکثر ۰۰۰/۰۰۰/40 ریال کمک هزینه شرکت در جشنواره پرداخت می شود.
ز) پژوهش
ستاد برگزاری جشنواره با هدف ارتقاء بنیه علمی تئاتر خیابانی کشور و تأمین بخشی از نیازهای مطالعاتی هنرمندان علاقه-مند به این رشته، بخش پژوهش جشنواره را برگزار می¬نماید. علاقه¬مندان می¬توانند مقالات تخصصی خود را در موضوعات مختلف مرتبط با تئاتر خیابانی به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
مقالات برگزیده به انتخاب هیأت داوران در قالب مجموعه مقالات جشنواره چاپ شده و به صاحبان این پژوهش¬ها تا سقف 000/000/20 ریال در قالب حق¬التألیف پرداخت خواهد شد.همچنین از پژوهشگران آثار برتر جهت ارائه اثر خود در زمان برگزاری جشنواره در قالب سمینار یا پانل دعوت خواهد شد.
1- رعایت قواعد پژوهش، تحقیق و نگارش در مقالات ارسالی الزامی می¬باشد.
2- مقالات ارسالی می¬بایست تاکنون به چاپ نرسیده باشند.
3- ترجمه مقالات تخصصی حوزه تئاتر خیابانی نیز در این بخش پذیرفته خواهد شد. (بدیهی است این آثار تنها برای چاپ ارزیابی خواهند شد)
ک) کارگاه های آموزشی
ستاد برگزاری جشنواره با هدف ارتقای بنیه علمی این حوزه تئاتر کشور، کارگاه های آموزشی تئاتر بیرونی را باحضور اساتید داخلی و خارجی برگزار می‌کند.
گاه شمار جشنواره:
- مهلت ارسال لوح فشرده آثاربخش مسابقه ایران، دیگر گونه های اجرایی،آیینی وسنتی ،تئاترملل وکودک و نوجوان:25/4/1398
- اعلام نمایش های برگزیده: 10/5/1398
- مهلت ارسال اصل پژوهش¬ها (مقالات تخصصی) : 25/4/98
- برگزاری جشنواره: 1 تا 5 شهریور1398
تذکرات مهم:
 چنانچه در هر مرحله‌ای، شرکت اثر ارسالی در جشنواره دیگری برای ستاد جشنواره محرز شود از ادامه حضور اثر در جشنواره جلوگیری خواهد شد.
 متقاضی شرکت، مسئول کیفیت مدارک ارسالی به ویژه لوح فشرده تصویری است و در صورت عدم پخش تصویر یا صدای نمایش، ستاد برگزاری هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 حضور در جشنواره به منزله پذیرش ضوابط اجرایی آن است و گروه‌های شرکت کننده ملزم به رعایت قوانین، مقررات و برنامه‌ریزی اجرایی جشنواره خواهند بود.
 ستاد برگزاری، مسئولیتی در قبال تهیه سیستم صوتی، دکور، آکسسوار و... برای گروه های شرکت کننده نخواهد داشت.
 مدارک مورد نیاز:
مدارک عمومی:
- فرم تکمیل شده تقاضای حضور در جشنواره
- یک قطعه عکس ۴☓۳ از کارگردان یا پژوهشگر
- خلاصه سوابق هنری کارگردان یا پژوهشگر
تذکر: به مدارک ارسالی ناقص یا مدارکی که پس از موعد مقرربه دبیرخانه جشنواره ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
مدارک اختصاصی هر بخش:
 مسابقه ایران- دیگر گونه های اجرایی - نمایش‌های آیینی و سنتی- تئاتر ملل و نمایش های کودک ونوجوان
- شش نسخه لوح فشرده حاوی فایل تصویری با کیفیت اثر در فرمت‌های معمول قابل پخش DVD
- یک نسخه لوح فشرده حاوی چند عکس با کیفیت از اجرا
- خلاصه پژوهش آیین، بازی یا موضوع نمایش های آیینی وسنتی
- تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یا انجمن هنرهای نمایشی استان به همراه اسناد درج خبر اجرای عمومی در پرتال استانی ایران تئاتر برای آثار استانها و تاییدیه کانون تئاتر خیابانی( برای آثار شهر تهران) به استثنای نمایش های کودک ونوجوان.
- مجوز طراح ایده یا نویسنده
 بخش پژوهش
- چهار نسخه لوح فشرده حاوی فایل word وpdf چکیده واصل مقاله
- چهار نسخه پرینت شده از چکیده واصل مقاله
نشانی دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
کردستان، مریوان، بلوار امام خمینی(ره)، مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دبیرخانه دائمی جـشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان-کد پستی: ۶۶۷۱۷۴۳۱۷۳
تلفن: 08734593625- 08734594567
نمابر: 08734590366- 08734593626
نشانی الکترونیکیmariwan.festival@gmail.com
سایت جشنواره www.Mariwanfestival.com
سایت ایران تئاتر www. Theater.ir

فرم تقاضای حضور در چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان – 1398

اینجانب ................................................................. با اطلاع کامل از شرایط فراخوان با ارسال مدارک مورد نیاز، تقاضای
خود را برای حضور در بخش .....................................................................................................اعلام می نمایم.
عنوان اثر:...............................................................................................................................................................................
نویسنده:......................................کارگردان:.....................................تحصیلات ( باذکر گرایش) :..........................................
گروه:..................................................................................................شهر:...........................................................................
موضوع نمایش:.................................................................................................مدت زمان:...................................................
تلفن ثابت: ..............................................................................تلفن همراه: ............................................................................
نشانی دقیق پستی: ..................................................................................................................................................................
پست الکترونیک: ..................................................................................................................................................................
نام ونام خانوادگی : تاریخ: امضاء:نظر بازدیدکنندگان:
ارسال نظر
نام: *
تلفن/ایمیل:
متن نظر: *
- اعداد داخل تصویر را وارد کنید
- برای تصویر جدید روی آن کلیک کنید


از نگاه دوربین
پیام دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان درباره فاجعه غزهدر دومین روز از جشنواره شانزدهم 26 اثر نمایشی اجرا شد.مصاحبه با سولاک مِلکه گالستیان؛ نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش «فاصله» از کشور ارمنستاننشست خبری شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.آرای هیات داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریواناستقبال از گروه های نمایش خیابانی کردستان عراق در پایانه مرزی باشماقکارناوال و مراسم افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
آرشیو مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان میباشد. 1396 ©