امروز: 25 تیر 1403
بین الملل / CALL FOR ENTRY THE 17TH MARIWAN INTERNATIONAL STREET THEATRE FESTIVAL- IRAN
خبر و گزارش / فاتح بادپروا به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شد.
فراخوان / فراخوان هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان مهرماه1403
افتتاحیه و اختتامیه / آرای هیات داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
افتتاحیه و اختتامیه / مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
نقد و گفتگو / مصاحبه با سولاک مِلکه گالستیان؛ نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش «فاصله» از کشور ارمنستان
خبر و گزارش / در دومین روز از جشنواره شانزدهم 26 اثر نمایشی اجرا شد.
خبر و گزارش / پیام دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان درباره فاجعه غزه
نقد و گفتگو / نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
خبر و گزارش / استقبال از گروه های نمایش خیابانی کردستان عراق در پایانه مرزی باشماق
845 بازدید
بخش: افتتاحیه و اختتامیه
تاریخ: 10 آبان 1400

آرای هیات داوران پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان

آرای هیات داوران پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان

بخش برگزیده جشنواره ها:
در بخش برگزیده جشنواره نیز داشتن و نداشتن اثر مرجان قاسمی از دهلران رتبه اول
لوح تقدیر هم به دریا زمین ماهی هاست اثر فاطمه بحرینی رسید.
از نمایش ماهیان عاشق اثر صباح مجیدی که در بخش مهمان حضور داشت بصورت ویژه تقدیر شد.

بخش کودک و نوجوان:
نمایش تصمیم سمندر به کارگردانی مسعود کردی از بروجرد به عنوان اثر برگزیده در بخش کودک (دیپلم افتخار و تندیس) معرفی شد.
از نمایش سبزک و مبارک به کارگردانی مهدی ملکی از تهران با اهدای لوح تقدیر و مبلغ نقدی تقدیر شد.


بخش دگرگونه‌های نمایشی:
بر اساس اعلام هیئت داوران به دلیل خلاقیت و نوآوری در بخش دگرگونه‌های نمایشی از گروه‌های شرکت کننده بدون اولویت به هر سه گروه با لوح تقدیر و مبلغ نقدی تقدیر شد. این سه گروه عبارت بودند از:
دلدار دلوار به کارگردانی مهدی روز بهانی از تهران
ژان ئاو به کارگردانی فرزاد حسن میرزایی از بانه
کروکی به کارگردانی علی زیستی از کرمانشاه

بخش ویژه جشنواره:
در این بخش نمایش خاتون به کارگردانی مهرداد هواسی پور از ایلام با اهدای لوح تقدیرو مبلغ نقدی تقدیر شد.
نمایش یادآوری به کارگردانی پویا عطایی از اصفهان به عنوان اثر برگزیده در بخش ویژه انتخاب نمود.
داوران این بخش متشکل از سیمین امیریان. سیروس همتی. علیرضا استادی بودن

بخش آیینی سنتی:
کارگردانی:
- هوشیار قوامی برای نمایش گولی رتبه اول
- محمد رضا جعفری لفوت برای نمایش هلونه ، تقدیر

موسیقی:
- مجید رهبری آزاد، سیر رضا حسین زاده و رضا قادری برای نمایش هلونه رتبه اول
-عمر دانش، سعید درویشی ، حسین رسولی، مهرداد مختاری، کاوه داوری ، آرش سرابی برای نمایش حریره تقدیر شد

طراحی فضا:
- فرامرز غلامیان و هیام احمدی برای نمایش نهام رتبه اول
- سید فریدون احمدی برای نمایش گولی، تقدیر

تحقیق و پژوهش:
- مجتبی مقدم برای نمایش خرس بازی رتبه اول
- سید فریدون احمدی و محمد نوید ناصری برای نمایش گولی، تقدیر

بخش آزاد:
طراحی فضا:
کاندیداها:
کژال راست‌بین برای نمایش دروشکه برسیه‌کان، احمد صمیمی برای نمایش pov، افشین خدری و فراز کاظمی برای نمایش باجه تلفن، حیدر رضایی برای طوطی و بازرگان، سیاوش عبداللهی/ سعیده عبداللهی/ مصطفی کولیوندی برای مرغ همسایه غاز نیست و عزیز زادسر برای مایه ممات
برندگان:

- کژال راست‌بین برای نمایش دروشکه برسیه‌کان رتبه اول
- احمد صمیمی برای نمایش pov رتبه دوم
- افشین خدری و فراز کاظمی برای نمایش باجه تلفن رتبه سوم

موسیقی :
کاندیداها:
محمد نادری در نمایش سمفونی برای عبور، امین آبسالان و جهانبخش جابری برای نمایش طوطی و بازرگان، محمد اسلامی و محمد نریمانی در نمایش پارامتر، علی رضایی و نثار احمدرضایی برای رکاب زن و طاها فرجی برای دروشکه ی برسیه کان
برندگان:
- محمد نادری در نمایش سمفونی برای عبور رتبه اول
- امین آبسالان و جهانبخش جابری برای نمایش طوطی و بازرگان رتبه دوم
- محمد اسلامی و محمد نریمانی در نمایش پارامتر رتبه سوم

طراحی لباس:
کاندیداها:
نادره حیدریان در نمایش طوطی و بازرگان ، سیاوش عبداللهی و سعیده عبداللهی در نمایش مرغ همسایه غاز نیست، آدینه رحیم‌نژاد در نمایش اسطوره، کژال راست بین برای دروشکه ی برسیه کان و آژین عبدالله زاد برای باجه تلفن
برندگان:
- نادره حیدریان در نمایش طوطی و بازرگان رتبه اول
- سیاوش عبداللهی و سعیده عبداللهی و مصطفی کولیوندی در نمایش مرغ همسایه غاز نیست رتبه دوم
- آدینه رحیم‌نژاد در نمایش اسطوره رتبه سوم

طرح و ایده:
- مختار محمدی برای نمایش دروشکه برسیه‌کان رتبه اول
- هما پرسیان برای نمایش pov رتبه دوم
- حیدر رضایی برای نمایش طوطی و بازرگان رتبه سوم

بازیگری مرد:
کاندیداها:
مصطفی کولیوندی در نمایش پینوکیو و مرغ همسایه غاز نیست، هاشم پورمحمدی در نمایش برای یک لایک، مالک آبسالان در نمایش طوطی و بازرگان، پویا امامی برای نمایش 25 متر آرزو، ایمان نظیفی برای نمایش pov، وریا شاکری برای نمایش از همه جا بی خبر و محمد نادری برای نمایش سمفونی برای عبور
برندگان:
- مصطفی کولیوندی در نمایش پینوکیو و مرغ همسایه غاز نیست رتبه اول
- هاشم پورمحمدی در نمایش برای یک لایک رتبه دوم
- مالک آبسالان در نمایش طوطی و بازرگان به رتبه سوم

بازیگری زن:
کاندیداها:
دلارام ترکی در نمایش pov ، فاطمه حسنی در نمایش رکاب‌زن، مارال ایزدبخش در نمایش ۲۵ متر آرزو، سیمین بهفر در نمایش پارامتر، ندا صادقیان در نمایش برای یک لایک، نازیلا امینی برای نمایش از همه جا بی خبر و الهه یوسفی برای نمایش طوطی و بازرگان
برندگان:
- دلارام ترکی در نمایش pov رتبه اول
- فاطمه حسنی در نمایش رکاب‌زن رتبه دوم
- مارال ایزدبخش در نمایش ۲۵ متر آرزو رتبه سوم

کارگردانی :
کاندیداها:
مختار محمدی کارگردان نمایش دروشکه ی برسیه‌کان، احمد صمیمی کارگردان نمایش pov ، مصطفی کولیوندی و سعیده عبدالهی برای نمایش مرغ همسایه غاز نیست، حیدر رضایی برای نمایش طوطی و بازرگان و افشین خدری برای نمایش باجه تلفن
برندگان:
- مختار محمدی کارگردان نمایش دروشکه ی برسیه‌کان رتبه اول
- احمد صمیمی کارگردان نمایش pov رتبه دوم
- مصطفی کولیوندی و سعیده عبدالهی برای نمایش مرغ همسایه غاز نیست رتبه سوم

در این مراسم از گروه ماهیان عاشق توانخواهان بصورت ویژه تجلیل شد.
در بخش خردسالان، هلین محمدی و هاولان محمدی هر دو با بازی در دروشکه برسیکان و گندم نادری بازیگر نمایش رکاب زن و سایدا زادسر بازیگر مایه ممات به عنوان نفرات برتر انتخاب و معرفی شدند.
داوران این بخش متشکل: فرهاد قائمیان . سعید اسدی. محسن ادرشیر بودند.


بخش طراح، ایده و نمایشنامه نویسی برای فضاهای بیرونی‌:
(بدون اولویت)
- مرجان موسی‌نژاد طراح و ایده‌پرداز نمایش خصوصی
- مهدی ملکی طراح و ایده‌پرداز ماشین مشتی ممدلی
- امیر امیری طراح و ایده‌پرداز ارتباط چشمی با مادر
- وحید درویشی طراح و ایده‌پرداز مرگ بازی و دروغ‌های حقیقی
- داوران این بخش شامل : ]قایان رحمت امینی ، علی ظفر قهرمان نژاد ، نادر برهانی

منتخبان بنیاد شهید و امور ایثارگران با موضوع (ایثار، شهادت، وفاق و انسجام ملی):
(بدون در نظر گرفتن اولویت)
- نمایش مفرد غایب به کارگردانی هادی کیانی از استان اصفهان شهرستان خمینی شهر
- نمایش پینوکیو به کارگردانی سعید خیراللهی از استان ایلام شهرستان دهلران
- نمایش کورپه شیرین به کارگردانی سعید ذبیحی از استان کرمانشاه
-نمایش درشکه برسیه کان به کارگردانی مختار محمدی از استان کردستان شهرستان مریوان

همچنین با توجه به سیاست‌های حمایتی بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اجرای عمومی این آثار در استان‌های خود حمایت مادی و معنوی به عمل خواهد آمد.
تجلیل از هنرمندان منتخب شاهد و ایثارگر حاضر در جشنواره:
هیئت داوران به پاس قدردانی از تلاش و کوشش هنرمندان شاهد و ایثارگر حاضر در جشنواره با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از هنرمندان به شرح ذیل تجلیل به عمل ‌آورد.
۱- احمد آژنده بازیگر نمایش اسطوره از استان اصفهان
۲ - محمد روزبهانی کارگردان نمایش دلدار دلوار از استان تهران.
۳- هاره سعیدی پناه کارگردان نمایش برای یک لایک از استان کرمانشاه
۴- علیرضا شمس کارگردان نمایش چند امضا بر تنگ بلور از استان اصفهان
۵- مالک آبسالان بازیگر نمایش طوطی و بازرگان از استان ایلام شهرستان دهلران
هیئت داوران بخش ویژه نمایش‌های ایثار و شهادت در پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان متشکل از محمد لارتی و حمید ساروخانی بودند.



نظر بازدیدکنندگان:
ارسال نظر
نام: *
تلفن/ایمیل:
متن نظر: *
- اعداد داخل تصویر را وارد کنید
- برای تصویر جدید روی آن کلیک کنید


از نگاه دوربین
فاتح بادپروا به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شد.CALL FOR ENTRY THE 17TH MARIWAN INTERNATIONAL STREET THEATRE FESTIVAL- IRANدر دومین روز از جشنواره شانزدهم 26 اثر نمایشی اجرا شد.پیام دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان درباره فاجعه غزهآرای هیات داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوانمصاحبه با سولاک مِلکه گالستیان؛ نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش «فاصله» از کشور ارمنستانفراخوان هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان مهرماه1403مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
آرشیو مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان میباشد. 1396 ©