امروز: 27 خرداد 1403
افتتاحیه و اختتامیه / آرای هیات داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
افتتاحیه و اختتامیه / مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
نقد و گفتگو / مصاحبه با سولاک مِلکه گالستیان؛ نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش «فاصله» از کشور ارمنستان
خبر و گزارش / در دومین روز از جشنواره شانزدهم 26 اثر نمایشی اجرا شد.
خبر و گزارش / پیام دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان درباره فاجعه غزه
نقد و گفتگو / نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
خبر و گزارش / استقبال از گروه های نمایش خیابانی کردستان عراق در پایانه مرزی باشماق
افتتاحیه و اختتامیه / کارناوال و مراسم افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.
خبر و گزارش / معرفی داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان/ بخش های کودک و نوجوان، آیینی و سنتی، فراگیر (معلولین) و بین الملل
خبر و گزارش / معرفی داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان/ بخش های آزاد، دگرگونه های اجرایی و ویژه (ایثار)
357 بازدید
بخش: خبر و گزارش
تاریخ: 7 مرداد 1402

شهردار مریوان، دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی شد.

برای نخستین بار در هنرهای نمایشی ایران رخ داد: شهردار، دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان شد

شهردار مریوان، دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی شد. این نخستین بار در عرصه هنرهای نمایشی کشور است که یک شهردار، مسئولیت اجرایی جشنواره‌ای تئاتری را برعهده می‌گیرد. 

به گزارش ایران تئاتر، با پیشنهاد دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و موافقت مدیرکل هنرهای نمایشی، سامان سعیدی، شهردار مریوان به عنوان دبیر اجرایی این رویداد هنری معرفی شد.

این برای نخستین بار است که در عرصه هنرهای نمایشی ایران، شهردار یک شهر مسئولیت اجرایی برگزاری جشنواره‌ای تئاتری را برعهده می‌گیرد. 

در همین ارتباط کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی، یکشنبه یکم مرداد، با رحمان هوشیاری (دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان) و سامان سعیدی (شهردار مریوان) دیدار کرد.

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی در این دیدار گفت: «جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان الگوی برگزاری بسیاری از جشنواره‌های تئاتری است. طی دوره‌های پیشین هم‌افزایی و همبستگی بین مردم و گروه‌های نمایشی و همچنین دستگاه‌های اجرایی در برگزاری این رویداد هنری اتفاق خوبی رقم زده است که آوازه جشنواره را به دیگر کشورها هم رسانده است.»

او با تاکید بر اهمیت حضور مدیران شهری در روند برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری ادامه داد: «حضور شهردار یک شهر و تعامل او با هنرمندان نقش بسیار مهم و بسزایی در هویت‌سازی و بهره‌برداری‌های فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی یک رویداد هنری دارد.»

مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه همکاری هرچه بیشتر بین مدیران استانی از شاخصه‌های اصلی برگزاری جشنواره‌های هنری است، افزود: «جشنواره‌های فرهنگی و هنری باید آورده اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم داشته باشند. قطعا مدیران و مسئولان دغدغه‌مند در این مسیر تاثیرگذارند و حضور آن‌ها باعث می‌شود مردم نیز با استقبال بیشتری پذیرای هنرمندان باشند.»

نظری در پایان سخنانش بر حمایت اداره‌کل هنرهای نمایشی از برگزاری هرچه بهتر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، حکم دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به سامان سعیدی، شهردار این شهر اهدا شد.  

متن این حکم به شرح زیر است:

«جناب آقای سامان سعیدی

شهردار محترم مریوان

نظر به سوابق ارزشمند جناب‌عالی در عرصه‌های فرهنگی و هنری به ویژه در مدیریت شهری، به موجب این حکم به عنوان «دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان» که از مورخ 11 تا 17 مهرماه 1402 برگزار می‌شود، منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و تعامل با اساتید و هنرمندان ارجمند و صاحب تجربه، ادارات، ارگان‌ها و نهادهای مربوطه و بسیج همه امکانات شهری در برگزاری شایسته این رویداد بزرگ که نشان بین‌المللی استان فرهنگی کردستان است، پیروز و سربلند باشید.»

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از 11 تا 17 مهر 1402 به دبیری رحمان هوشیاری در شهرستان مریوان برگزار می‌شود.نظر بازدیدکنندگان:
ارسال نظر
نام: *
تلفن/ایمیل:
متن نظر: *
- اعداد داخل تصویر را وارد کنید
- برای تصویر جدید روی آن کلیک کنید


از نگاه دوربین
در دومین روز از جشنواره شانزدهم 26 اثر نمایشی اجرا شد.پیام دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان درباره فاجعه غزهکارناوال و مراسم افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.آرای هیات داوران شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوانمراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان برگزار شد.مصاحبه با سولاک مِلکه گالستیان؛ نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش «فاصله» از کشور ارمنستاناستقبال از گروه های نمایش خیابانی کردستان عراق در پایانه مرزی باشماق
آرشیو مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان میباشد. 1396 ©